DFK

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców powstało w Biskupicach w 1990 roku i istnieje do dziś. Było to pierwsze i najliczniejsze koło DFK w powiecie oleskim, liczące przeszło 400 członków.

Od początku istnienia jesteśmy silną i aktywną grupą. Oprócz comiesięcznych spotkań, szczególnie uroczyście obchodzone są w naszym kole: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dożynki, Mikołajki oraz spotkania Bożonarodzeniowe. Na tych spotkaniach dzieci śpiewają piosenki, recytują wiersze i gra nasza orkiestra strażacka. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia dzieci i seniorzy obdarowywani są słodkimi paczkami. TSKN na Śląsku Opolskim w Opolu organizuje wycieczki i kolonie dla dzieci, a dla seniorów tygodniowy wypoczynek w sanatorium.

W 1996 roku rodziny poległych w I i II wojnie światowej ufundowały Pomnik Pamięci, który umieszczono na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Jadwigi.
Dzięki dofinansowaniu Fundacji Rozwoju Ślaska oraz Urzedu Gminy w Radłowie przeprowadzony został kapitalny remont naszej siedziby. Dzięki temu może ona słuzyc nie tylko członkom DFK, ale wszystkim mieszkańcom. W tym roku dla naszych członków zorganizowana została zabawa karnawałowa.
Obecnie nasze koło liczy 250 członków, a zarząd reprezentują: Pani Maria Gernig oraz Anna Pakula, Gerard Blaszczok, Anna Chuć, Gabriela Kowalska, Hildegarda Stefan, Maria Podstawa, Brygida Augustyniok, Małgorzata Nikel i Ryszard Skowronek.

Koło DFK udziela wsparcia przy organizacji festynów wiejskich w naszej miejscowości.